У Тересвянській ТГ навчають дітей сортувати сміття та заробляти на цьому (ФОТО)

Як ефективно боротись із засміченням навколишнього середовища? Пошуки відповіді на це питання об’єднали активних жінок селища Тересви. Вирішили, що для цього не завадить привчати дітей сортувати сміття. Щоб реалізувати задум на практиці – залучили грантову допомогу.

В якому світі живемо, яку воду п’ємо та яким повітрям дихаємо – все це залежить від нас самих. У цьому упевнені активістки громадської організації «Крила Тересви», яку створили п’ятеро активних молодих жінок Тересвянської громади Єлизавета Кошілка (голова ГО), Оксана Кіраль, Ярослава Бенчак, Лариса Мотре та Надія Церкуник. Кажуть, втомились бачити купи сміття під час толок на березі річки Тересви. Для того, щоби покращити стан місцевої екології та навчити дітей сортувати побутові відходи, написали грантовий проєкт під назвою «Кольоровий еко-старт» та отримали підтримку благодійників. Це дало можливість реалізувати спільну ініціативу за фінансової підтримки ГО «Товариство Лева» (місто Львів) та за кошти Національного фонду підтримки демократії/National Endowment for Democracy  (місто Вашингтон, США).До реалізації проекту за сприяння відділу освіти Тересвянської громади залучено вісім навчальних закладів – шкіл та дитсадків, де встановили по три контейнери для роздільного збору сміття – макулатури, пластику та жерстяних банок. Керівники установ освіти кажуть: теж переймаються станом довкілля, тож поділяють актуальність і важливість проєкту.

Школярі та вихованці дитсадків активно використовують контейнери. Ідейниці проєкту стверджують: надалі все сміття навчальних закладів буде відсортоване і передано на переробку, а на що витратити вилучені кошти – учні можуть вирішити на свій розсуд. Заробити можна кілька тисяч гривень на рік, за які можна придбати, до прикладу, спортінвентар для уроків фізкультури.

Контейнери для роздільного збору сміття оцінили і дошкільнята. У дитсадку «Веселка» про необхідність сортувати сміття привчають з найменшого віку – у формі ігор.

Тересвянські активістки кажуть: готові ділитись досвідом та співпрацювати у цьому напрямку з громадами, розташованими вище за течією Тересви, де проблема засміченості середовища стоїть надзвичайно гостро.


Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply