Збір яфин на Апецькій тимчасово призупинили (ФОТО)

Минулого тижня мешканці гірських сіл почали масово сходити на гору Апецьку для збору чорниці. Одні виїжджала власним транспортом, інші – найманими вантажними автомобілями.

На полонинських плантаціях люди збирали від 15 кілограм  ягід щодня. Місцеві кажуть, на жаль, більшість яфин так і не вспіли доспіти, і нерідко до відер збирачів потрапляли зовсім зелені плоди. Тож, зібравши, приміром, 30 літрів ягід, мали трохи більше 16 кг. Селяни, не зважаючи на це, продовжували зривати ягоди. Бо хоч вага зеленої ягоди менша за спілу, та знаходились заготовачі, які радо приймали і таку яфину. Так, за кілограм чорних у перемішку з зеленими ягодами  давали 55 грн на полонині, а в пунктах прийому в населених пунктах – на 5 грн більше.

Однак, як згодом з’ясувалося, заготовачі дуже сильно ризикували, приймаючи недоспілу ягоду. Адже вони через те, що багато яфин були недоспілі, не змогли реалізувати перекупщикам  зібраний урожай.

 Також багатьох природолюбів обурило те, що селяни нещадно знищують чорничні плантації, зриваючи зелену ягоду. Тож, аби досягти компромісу, було вирішено тимчасово призупинити збір дикорослої ягоди. Відновити вихід людей на полонину по ягоди планують тільки через тиждень.Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply