Трагічний для угорців Тріанон, коли вони втратили Закарпаття, в Румунії тепер національне свято

Нижня палата парламенту Румунії прийняла 13 травня законопроект, за яким річницю Тріанонського мирного договору, трагічного для сусідньої Угорщини, оголошено національним святом. Відзначатиметься воно 4 червня.

Нижня палата парламенту Румунії прийняла 13 травня законопроект, за яким річницю Тріанонського мирного договору, трагічного для сусідньої Угорщини, оголошено національним святом. Відзначатиметься воно 4 червня.

Нагадаємо, що Тріанонський договір розділив 2/3 колишніх угорських територій, в результаті понад 3 мільйони угорців опинилися у сусідніх країнах. 

За новим законом рекомендується по всій країні проводити заходи вшанування пам’яті, а всім місцевим та державним органам влади слід фінансово та матеріально допомогти у організації свята. На будівлях має бути вивішено прапор Румунії.

За законопроект "проти" голосували лише 21 угорських депутатів (UDMR-RMDSZ). Тепер він очікує затвердження президента Румунії.

За словами колишнього міністра закордонних справ Тітуса Корлецяна цей законопроект не спрямований проти будь-якої з націоанльних меншин. Він зазначив, що Тріанонський договір затвердив прийняття нових кордонів Великої Румунії, тому його річницю варто відзначити як національне свято. 

Даніел Георге з Національної ліберальної партії (PNL) зазначив, що угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан повинен змінити карти у своєму кабінеті і зрозуміти, що всі спроби відновити межі колишньої Угорщини є " застарілими, несправедливими та смішними. "

Утім за словами представника угорської нацменшини Хунора Келемена, очільника Демократичного альянсу угорців в Румунії (RMDSZ), цей закон є лише частиною антиугорської кампанії, яку розпочав президент країни. Він додав, що якщо нація є сильною і впевненою в собі, то їй не потрібно створювати ситуації за яких меншини можуть відчувати себе приниженими. 

За його словами те, що трапилося майже 100 років тому, є величезною насолодою для румунів, але суттєвою втратою для всіх угорців, в тому числі тих, які живуть в Румунії. Відповідно вони не будуть святкувати річницю Тріанону, незалежно від того, які закони приймають. 

Келемен наголосив на тому, що всі угорці, які проживають у світі, є частиною угорської нації. І додав, що угорці, які проживають в Румунії, вважають, що Румунія - це їхній дім, і вони хочуть будувати майбутнє саме тут - для себе та своїх дітей. Але як себе тут почуватимуть, залежить від більшості, тобто від румунів. 

Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply