Зміни до бюджету й податкові канікули: відбулося друге засідання 38-ї позачергової сесії Тячівської міськради

Сьогодні, 14 травня, у залі кінотеатру ім.Т.Шевченка під керівництвом Тячівського міського голови Івана Ковача відбулося друге пленарне засідання 38-ї позачергової сесії Тячівської міської ради сьомого скликання.

Передусім, слово мав начальник Тячівського районного центру зайнятості Василь Кушілка, який поінформував присутніх про можливість надання допомоги з часткового безробіття для найманих працівників. Закликав звертатись із цього приводу до Центру зайнятості.

Відтак депутати розглянули питання порядку денного. Найперше, внесли зміни до Програми боротьби зі злочинністю, забезпечення громадського порядку на території населених пунктів Тячівської ОТГ на 2018-2020 роки у новій редакції. Як пояснив секретар міськради Іван Крічфалушій,  аналогічну програму – профілактики злочинності на території області – прийняла Закарпатська обласна рада. Зміни до Програми дадуть змогу запровадити інтегровану загальнообласну систему відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне Закарпаття», яка передбачає створення серверу, що дасть можливість відслідкувати рух транспорту та осіб по території області.

Ця програма розроблена Головним управлінням Нацполіції в Закарпатській області. Участь у її співфінансуванні братиме і місцеве самоврядування області, зокрема, Тячівська ОТГ.

Відтак розглянули питання «Про внесення змін до бюджету Тячівської міської ради на 2020 рік». Зокрема, 2 млн грн. виділили як співфінансування для запуску вищезазначеної системи відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне Закарпаття».

Як зазначив Тячівський міський голова Іван Ковач, Закарпатська ОДА і облрада звернулись до Тячівської міської ради (а також Ужгородської та Хустської)  з проханням виділити 2 млн грн. на закупівлю серверу для загальнообласної системи відеоспостереження. Натомість очільник Тячівської ОТГ звернувся з листом до голови ОДА та голови обласної ради з тим, щоб таку ж суму з 1 липня виділили зі спецфонду обласного бюджету на проведення капітального ремонту Руськополівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Таким чином, депутати виділили 2 млн грн. на систему «Безпечне Закарпаття». Крім цього, по 500 тис. грн. спрямували як співфінансування на закупівлю шкільного автобуса для Округлянської ЗОШ І-ІІ ст. та на роботи з реконструкції Тячівського міського парку (будівництво критих тенісних кортів).

Відтак внесли зміни до Регламенту Тячівської міської ради сьомого скликання в новій редакції, зокрема, щодо організації роботи сесії в умовах пандемії Ковіду-19.

Наступне важливе рішення, яке прийняли депутати, стосувалося звільнення від сплати податків у період карантину. Згідно з ним, не нараховується та не сплачується за період з 1 по 31 березня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності. Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст.266 Податкового кодексу України на період з 1 по 31 березня.

Окрім того, депутати прийняли рішення встановити з 1 по 31 травня ставку єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, що віднесені до І групи спрощеної системи оподаткування на території населених пунктів Тячівської ОТГ, в розмірі 0 відсотків до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Також з 1 по 31 травня звільнили від сплати орендної плати за користування комунальним майном  фізичних та юридичних осіб, що діють на території  ОТГ та тимчасово припинили діяльність у зв’язку з карантином.

Депутати міськради розглянули й питання щодо встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2021 рік. Внесли зміни до структури і чисельності відділів апарату виконкому Тячівської міськради у зв’язку зі змінами до законодавства про публічні закупівлі. Затвердили Порядок отримання паспортів відкритих літніх майданчиків для здійснення підприємницької діяльності на базі закладів ресторанного господарства на території Тячівської ОТГ.

Наприкінці розглянули містобудівну документацію та земельні питання.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply