На Тячівщині презентували перевидану книгу про боротьбу Карпатської України (ФОТО)

Матеріали книги вперше опублікували у 1981 році в Буенос-Айресі накладом 750 примірників, і це було одним з найбільш рідкісних видань про боротьбу закарпатців за незалежність України. Вперше книгу перевидали в Україні лише цьогоріч – до 80-ї річниці Карпатської України.

У Буштині видавці навідались до ліцею, де розповіли педагогам та старшокласникам про видання.  Участь у зустрічі взяли відомий український політолог та публіцист Станіслав Федорчук та видавець і публіцист Ярослав Іляш, а також тересвянський учасник бойових дій, меценат Віталій Бенчак, зокрема, за сприяння якого вийшла у світ презентована книга.

Думками з приводу буремних подій Карпатської України  поділились директори Буштинської ЗОШ І-ІІІ ст. Василь Серюга та ліцею – Ольга Орсаг.

У Тересві презентація книги стала частиною заходу, присвяченого 80-літтю Карпатської України. На зустріч, яка відбулася у залі Тересвянської селищної ради, прийшов і 93-річний Василь Маркуш з Бедевлі, який підлітком на власні очі бачив події 80-річної давності, і поділився спогадами про ті часи. Присутні також переглянули документальний фільм Каленика Лисюка «Трагедія Карпатської України», слухали патріотичні пісні й вірші у виконанні місцевих дошкільнят і школярів. Згадали й тересвянців, які були учасниками подій березня 1939 року.

У презентаціях взяли участь активісти, волонтери, родичі героїв Карпатської України, учасники бойових дій на сході України, шкільна молодь.

Навчальні заклади Буштина й Тересви отримали в подарунок від видавців по кілька примірників книги «Закарпаття в боротьбі». Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Ярослав Одовічук - 04.03.2019 16:54:38 - 37.53.159.*** відповісти

    Віталій Бенчак, зокрема, за сприяння якого вийшла у світ презентована книга, передав в подарунок від видавців по примірнику книги «Закарпаття в боротьбі» Центральній районній бібліотеці та районній дитячій бібліотеці.<br>

  • Ярослав Одовічук - 04.03.2019 16:50:52 - 37.53.159.*** відповісти

    Спочивайте з Богом, наші Герої Карпатської України, встановлені і невстановлені! Ви зробили, що змогли! Тепер наша черга!

Коментувати новину Cancel reply