Альтернативний шлях до Апецької пролягає через сусідню Рахівщину (ФОТО)

Над Дубовим красується полонина Апецька, висота якої 1511 метрів над рівнем моря. Назва гори походить від румунської мови й означає «водяна» (румунською apa — вода). Названа вона так недаремно, адже на її схилах є чимало джерел, які дають початок потічкам — притокам таких річок, як:Тересва, Великий Плаюць, Крайня Ріка та інших. До висоти приблизно 1400 м гора вкрита хвойними та старими буковими лісами, вище — полонини з чорницями (яфинничам).

Добратися до полонини можна кількома шляхами. Найкоротший – пролягає через Нову дорогу з селища Дубове (близько 10 км), однак він не є комфортним та безпечним. Адже майже вся дорожня поверхня у вибоїнах та коліях.  Є дещо довший, однак набагато зручніший та безпечний шлях до вершини. Він пролягає через лісові шляхи сусіднього Рахівського району. Так, ще у 2007 році працівники Великобичківськоголісомисливгоспу проклали на Апецьку  лісову дорогу, якою можна дістатись на її вершини навіть легковим автомобілем чи мотоциклом.

Саме цією дорогою ми спробували й доїхати до полонини.

На початку с. Калини звертаємо до присілкаОрсаг, через Калинівський перевал з’їжджаємо до с. Плаюц, а далі –до с. Водиця. Навколо побудовані  хатки-палаци з розкішними  подвір’ями, на кшталт будівель у Нижній Апші. Сама сільська вулиця ґрунтова, хоч де-не-де заасфальтовано невеликі відрізки автодороги. Їдемо через село й  за одним з мостів звертаємо з сільського шляху й прямуємо вже дорогою, що веде до лісу. На наше здивування, лісова стежка тут  доглянута, рівненька та без крутих підйомів. За 10 км від села перед нами відкрився шикарний краєвид – озерце, поблизу якого розгорнувся туристичний комплекс,  а за хвилинувидніється й  сама полонина.З цієї вершини відкриваються прекрасні  нескінченні горизонти Тячівщини та Рахівщини, включаючи красивий хребет Свидовець.

З Дубового до однієї з перших вершин Апецькоїми їхали на легковому автомобілі всього 2 години, подолавши близько 35 км шляху.







































Tyachiv.com.ua

Фото Л.Білак



Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply