Голова Тячівської ОТГ Іван Ковач відповів на запитання читачів сайту tyachiv.com.ua

Інтерв’ю голови Тячівської об’єднаної громади Івана Ковача нашому виданню викликало резонанс серед читацької аудиторії. Частина читачів залишили під публікацією власні відгуки, коментарі та питання. Міський голова вирішив відповісти на них – щоби надати як коментаторам, так і читачам об’єктивну інформацію стосовно озвучених закидів та спростувати твердження, що не відповідають дійсності.

Про кошти на розвиток інфраструктури, які сплатив ТОВ «Партнер» після закінчення будівництва торгового центру «Пасаж».

ТОВ «Партнер», яке викупило будівлю колишнього молокозаводу і було замовником будівництва, сплатило на розвиток інфраструктури Тячівської ОТГ 767 тис. грн., відповідно до вартості будівництва (підтверджується платіжним дорученням №1125 від 8 червня 2017 року). Вперше цю будівлю продав Фонд держмайна у Києві без згоди і повідомлення міської або районної влади. А ТОВ «Партнер» – вже третій набувач, який викупив зруйновану будівлю. Ставлюся до цього позитивно, адже відновити молокозавод уже було неможливо, для цього нема умов. Краще було б, якби у центрі міста залишились руїни? Те саме – і на місці хлібокомбінату. Радію, що нарешті Фонд держмайна продав і розвалини цеху заводу «Зеніт» на Маяковського. Знесуть, збудують щось нове – вже буде якась користь для міста.

«Куди поділися 152 млн. в 2017 році, які були використані Тячівською міською радою в той час, як медпрацівники та вчителі залишилися без зарплати?»

Справді, видатки Тячівської міської ради у 2017 році склали 152 мільйони гривень. З них 44 млн. грн. – було спрямовано на освітню галузь, 12 млн. грн. – на дитсадки, 5 млн. грн. – на медицину. Перераховувати  всі видатки недоцільно, адже це займе багато часу. Але щодня всі перерахунки міськради бачить Держказначейство. Веб-портал використання публічних коштів відкритий і доступний. Кого цікавить – можна зайти і ознайомитись. Крім того, видатки у понад 50 тисяч гривень розміщені на сайті системи Prozorro. Там теж можна моніторити, кому і за що ми платимо. Якщо будуть потрібні додаткові пояснення –  я готовий про це говорити.

По-друге, медики і освітяни Тячівської об’єднаної громади отримали зарплату у визначений час і у повному обсязі. Крім того, додатково одержали премії у розмірі окладів до Дня медика і Дня працівника освіти. Справді, виникла заборгованість по зарплаті  у лікарів районної лікарні, але субвенцію на ці цілі розподіляє Тячівська РДА, місто до цього не має жодного відношення.

«Чому не були закуплені путівки для наших дітей до оздоровчих центрів?»

Це абсолютно недостовірна інформація. Згідно з поданими розрахунками та з ініціативи керівників навчальних закладів, на програму оздоровлення витрачено 250 тисяч гривень. За ці кошти оздоровлювались діти, яких визначали самі педагоги. Плюс – за пропозиціями директорів шкіл організовували автобусні екскурсії – на Синевир, у Буковель, Мукачівський замок... Обирали школи, а ми оплачували.

«Скажіть, як ви зуміли продати все нерухоме майно?»

На початку кожного року затверджуємо план приватизації об’єктів комунальної власності. Всі рішення стосовно продажу таких об’єктів, а їх було два – стара котельня позаду МРЕО та частина гаража по Борканюка – приймала сесія. Вони розміщені на офіційному сайті міськради. Але варто зазначити, що ми відсудили і поставили на облік більше майна, ніж продали. Через суд повернули у комунальну власність  готель «Тячів», стару будівлю будинку побуту, адмінбудівлю колишнього вугільного складу. Я завжди кажу: якщо майно приносить дохід у вигляді плати за оренду, то ми його так і використовуємо. Так, у 2017 році від оренди майна до місцевого бюджету надійшло 739 тис. грн.

«Найприкріше те, що хворі на цукровий діабет не забезпечені навіть інсуліном».

З місцевого бюджету Тячівської ОТГ ми фінансували п’ять програм забезпечення медикаментами людей з різними захворюваннями, а не лише на цукровий діабет. У 2017 році на ці потреби було спрямовано 715 тис. грн. Можливо, хворі забезпечувалися не тим видом інсуліну, але минулоріч діяла Постанова Кабміну, якою був визначений чіткий перелік ліків, що фінансувався з бюджету. Люди були незадоволені, адже багато з них звикли до інших медикаментів. Але ми не могли цього змінити. Цього року Кабмін поки що прибрав цю норму, але поки і не визначив новий порядок. Та кошти у сумі 500 тис. грн. на ці потреби ми вже передбачили.

«…Проте згодом пан Клебан вмудряється продати бруківку прокуророві».  

Частину бруківки, яку зняли по вулиці Кошута згідно з дефектним актом, за рішенням виконкому ми використали для облаштування території перед поліклінікою, пішохідних доріжок у сквері напроти стадіону, дворика пожежної частини. Решта бруківки зберігається на одному з підприємств під охоронною розпискою. Її буде використано для облаштування частини тротуарів, території між тротуарами і проїжджою частиною по вулиці Кошута, дворику дитсадка по Вайди. Ми не продали жодного квадратного метру бруківки, зокрема, і прокурору. До речі, він цього і не просив. Якщо у когось є відомості, що така бруківка була вкрадена, коли її знімали, варто звернутись у правоохоронні органи.

«Для чого звільняти приміщення стоматології, якщо податкова пустує?»

По-перше, ми звільняємо частину приміщення стоматології для того, щоб у 2018 році облаштувати Центр первинної медико-санітарної допомоги Тячівської ОТГ, як це зобов’язує закон про реформу медицини. Бо у державному бюджеті на це виділені кошти, і не використати їх не маємо права. Крім ремонтів, передбачено закупити цілий ряд медичного обладнання, яким обов’язково повинен бути оснащений Центр. Це потрібно для всієї громади.

Я розумію і враховую ті проблеми, які у зв’язку з цим можуть виникнути у декого зі стоматологів, але хочу запевнити: інтереси тих, хто мав орендні відношення з міською радою, будуть максимально враховані. Їм не потрібно буде міняти ліцензію. Орендарі будуть розміщені на другому поверсі будівлі у рівнозначних умовах.

А по-друге, так, податкова пустує, але слід знати, що майно податкової інспекції – у власності Фонду держмайна, і розпоряджатись ним не маємо права.

«Про найболючіше – «дороги». Наскільки ми помічаємо, «якість» – це не ваша стихія, адже асфальтне покриття в нас сходить разом з снігом, невже воно теж сезонне?»

За 2017 рік всі дороги, які ми будували в бік Тячівки, Руського Поля, Лазів, комунальні дороги у Тячеві прийняті технаглядом. Є претензії до вулиці Будівельників, де є заактовані дефекти. З виконавця взято письмове зобов’язання про те, що він за свій рахунок навесні виправить недоліки. А до того часу кошти за ремонт перераховувати не будемо.

«Якщо пан Ковач набереться навиків від мерів Хуста та Мукачева по облаштуванню міста бруківкою, що дуже практично та екологічно, то наші сподівання стануть не марними».

Не лише від мерів, а й від будь-кого я готовий вчитися щодо облаштування міста бруківкою, де це можна зробити. Якщо йдеться про вулицю Кошута, то на сайті міськради  рік тому було розміщено інформацію про проведення громадських слухань на цю тему. Ми вислухали всі пропозиції від спеціалістів, як це краще зробити, виходячи з умов міста. Фахівці стверджували: на певних ділянках врятувати бруківку було неможливо. Тому ми вирішили стелити асфальт. Восени настелили перший шар. За нього ми ще не заплатили, а навесні буде додатковий шар. Розрахунки робилися під 50 тонн вантажу, тому товщина асфальтного покриття буде 15 см. Я розумію всі переживання з цього приводу, і як на мене, то теж був би радий, якби можна було не стелити асфальт, а вимостити бруківку. Але в умовах транспортного руху по вулиці Кошута Тячева це неможливо було зробити, і я це одразу визнав. На рік ми не закрили б дорогу.

Я готовий спілкуватися не лише по цих проблемах, а й інших, що стосуються міста. Адже відсотків 70-80 усього, що ми робимо, приходить від людей, як, наприклад, ідея щодо скверу напроти стадіону. Це ідея мешканців, а ми її лише реалізовуємо. І не для того, щоби привести людей до ресторану, а щоб жителі мікрорайону мали місце для відпочинку.

До критики я ставлюся з розумінням, але для того, щоби був результат, треба знати суть проблеми і метод, яким його можна вирішити. Всіх, хто хоче конструктивно вирішувати питання стосовно усієї громади, а не окремої категорії, запрошую до розмови у будь-якій площині: на громадських слуханнях, зборах активу міста. Можна також писати звернення на офіційний сайт міста, не ховаючись за анонімними підписами.


Записала Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

 
 
 
 
 
 
  
Матеріали по темі:

115 коментарів

Залиште Ваш коментар
 • .© Сенсаційні новини! - 27.04.2018 14:12:31 - 37.55.229.*** відповісти

  .© Сенсаційні новини! ¦ В цьому році можна буде дешево ,прокататися по місту справжньою віп-каретою "Наддержавного Королівства " .<br>www.mistr2006.blogspot.com

 • Тячів - 13.02.2018 23:03:04 - 46.211.64.*** відповісти

  Тарасу,. Ти хуже гоміка. Ти чмо брехливе. По твоїй логіці, хто краще живе за тебе той злодій. Мої знайомі з твого села, такої за тебе думки як і я. Кажуть, що такого лодаря ще треба знайти. Ні з ким не общаєшся, сидиш дома і в покер граєш на гроші. А ще кажут, що робити ти не дуже любиш тяжко. За то що тебе не обрали головою села, ти тепер і мстиш своїм опонентам, поливаєш їх брудом. Так що з святом тебе гомік скритий.

 • тарас попович - 13.02.2018 19:46:43 - 77.111.244.*** відповісти

  Не місто має наближатися до європейського, а рівень життя людей, не тих людей, що біля корита, а тих які живуть за порогом бідності. Тих людей, які не можуть зробити дітям прививку, бо вакцини дорогі, тим, які не мають можливість відправити дитину в садик, бо не мають грошей на хабар, тим у кого основна їда лиш хліб, вода і картопля, тим хто в холоді і в голоді. <br>У вас на першому плані ви самі, шикарні машини, широкі тротуари, фонтани, зони відпочинку і футбольне поле. <br><br>День валентина це свято голубих і гомиків, яких Валентин вінчав. За що був страчений. Мене з цим днем вітати не треба. Багато всяких патріотів розвелося.

 • патріот - 13.02.2018 8:12:25 - 195.66.156.*** відповісти

  дякую всіх вітаю з днем валентина

 • Спостерігач - 13.02.2018 7:55:20 - 37.52.105.*** відповісти

  Я повністю підтримую ПАТРІОТА. Треба бути благодарними, бо в нас дійсно дуже гарне місто,де постійно вирує життя, робиться ,якась робота. З кожним роком місто наближається до Європейського!

 • патріот - 12.02.2018 6:43:00 - 195.66.156.*** відповісти

  але розвелисьте срач мер не дід мороз і не фокусник маю уяву як приємно це читатати йому і родичам заспокійтеся краще подякуйте за те що зробив

 • тарас попович - 11.02.2018 15:05:18 - 195.66.157.*** відповісти

  8 лютого, на засіданні 22-ї позачергової сесії Тячівської міської ради сьомого скликання, депутати міськради прийняли рішення доручити виконкому Тячівської міської ради ОТГ звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області з клопотанням про передачу у комунальну власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 1510 га.Алгоритм дій щодо передачі земель у власність включає 4 етапи: клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадастру про передачу земель; інвентаризація земель в межах ОТГ; реєстрація земельних ділянок у кадастрі; передача земель в комунальну власність. <br><br>Невже міська рада піде проти мешканців Руського Поля, які ще не втратили надію, на розпаювання землі ? Було би по людськи якби Ковач не прибирав землю, а посприяв у тому щоб в кінці кінців віддали землю людям, які на ній трудилися багато років. <br><br>У СПРАВЕДЛИВОМУ АЛГОРИТМІ Є ЛИШ ОДИН ЕТАП : Р О З П А Ю В А Н Н Я.<br><br>Потрібно негайно провести збори та спитати людей, чи вони за передачу землі у власність міської ради, чи вони хочуть отримати паї на землю ?

 • Василь - 10.02.2018 23:49:02 - 46.211.25.*** відповісти

  Іван Грозний, та боже упаси з такими убогими здороватися. Молю Всевишнього, аби лиш ти мене з кимось спутав бо то є кара небесна жити рядом з таким бидлом. Ош наші дороги пересікались у школі, то я майжинь 75 раз уже відплатив за це покарання. Іванку, Грозний ти наш аж в слідуючий раз увидиш мене, то скажи пароль "я іван грозний" абим знав, куда аж шось викликати санітару. Но якщо серйозно, то дай за себе знати, аж ми знайомі. Танатягну ти око на голову, по знайомству швидко та безболісно

 • тарас попович - 10.02.2018 23:01:47 - 77.111.244.*** відповісти

  Всім ботам, папучам, валянкам і калошам. ПРИГОТОВИТИСЬ !!!<br><br>ГОЛОС народа:<br>НЕ ТРЕБА НАМ ПЛИТКИ І БАРДЮРИ, БІЛЬШЕ ДУМАЙТЕ ПРО ДІТЕЙ І ПЕНСІОНЕРІВ.<br>Їм саме важко в цій злиденній державі. <br><br>Про вибори. Вибору не було. Не було даже графи "Не підтримую". Люди прийшли голосувати і поставили галочку в єдиний квадратик. Що бабки розуміють ?

 • Спорт - 10.02.2018 21:52:56 - 195.66.156.*** відповісти

  Павлишинець , срамота,!

Ще коментарів...

Коментувати новину Cancel reply