На Тячівщині з початку року на кір захворіло 33 осіб

В Україні відбувається спалах кору. Лише з початку року госпіталізовано 33 паціентів, що захворіли на кір у Тячівському районі. За 2017 рік зареєстровано 73 випадки кору, в т.ч. серед дітей 57 випадків з різних населених пунктів району.

Спалахи кору повторюються кожні 5-6 років в країнах, де низьке охоплення профілактичними щепленнями.

До таких країн відноситься й Україна. Якщо більшість європейців мають всі щеплення КПК за календарем, і в 42 з 53 країн Європи поширення кору зупинилось, то в Україні за минулий рік менше половини дітей щеплено за календарем щеплень.

Реагуючи на спалах, Міністерство охорони здоров’я 11 вересня 2017 року затвердило план та інструкцію щодо додаткових заходів з імунізації населення проти кору. Згідно до нього, додатковим заходам імунізації підлягають діти від 12 місяців до 9 років.Також і в нашому районі щеплення  проводилося. Це обов’язок батьків. Але якщо батьки нехтують цим обов’язком, то вирогідно варто захистити дітей на державному рівні, навіть таким чином, як роблять в інших країнах світу.

Вакцинація від кору потрібна:

Дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК
Дитина старша 1 року не має жодного щеплення: негайно надолужте його, звернувшись до медичного закладу
Дитині 6 років: не зволікайте з плановою ревакцинацією КПК
Дитина 6 років або старша не має жодного щеплення КПК: потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше місяця
Ви не пам’ятаєте, чи була дитина щеплена КПК, і не можете це перевірити: у цьому випадку дитину також треба вакцинувати

Також вакцинація від кору потрібна підліткам та дорослим, які не хворіли на кір і не були щеплені. Ризик захворіти після контакту з хворим на кір у неімунізованої людини складає 90%. При цьому у дорослих кір має набагато тяжчий перебіг.

Для захисту від кору потрібно 2 дози вакцини. Вакцина проти кору входить до складу комбінованої вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи). Вакцина КПК (Пріорікс, Бельгія) доступна в усіх регіонах України, – повідомляють в МОЗ.

С.Ю. Мандзюк, лікар відділення організації
епідеміологічних досліджень Тячівської районної філії ДУ

"Закарпатський обласний лабораторний центр  МОЗ України"
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply