У Рахові відфестивалила «Гуцульська Бринза» (ФОТО)

Вчора, 8 вересня, у місті Рахів відбувся традиційний фестиваль - ярмарок "Гуцульська бринза", присвячений відродженню древнього вівчарського ремесла – виготовлення сиру.

Розпочався фестиваль  з урочистої ходи, що розтягнулася на кілька кілометрів від будівлі райдержадміністрації до урочища Буркут, - місця проведення фестивалю. У вишиванках, під звуки народних мелодій,  по цьому маршруту пройшли  представники усіх сільських громад Рахівського району та офіційні делегації. 


Основним заходом у ході свята стала дегустація овечої бринзи, а також страв національної гуцульської кухні, приготованих на її основі - вівчарського куліша, галушок, вареників, токана та вурди.


- Фестиваль у сусідній Рахівщині є прикладом, як потрібно берегти і примножувати національні традиції.  На жаль, поки що нам не вдається  відтворити подібне масове  дійство у нас в районі, хоч такі спроби вже є, - відзначив голова Тячівської райдержадміністрації Іван Бринзяник.


Варто зазначити, що участь у фестивалі взяли делегації професійних сироварів та майстрів народного мистецтва як із Закарпаття, так і з Івано-Франківщини та Львівщини, приїхало чимало туристів з Росії та закордону.


Учасників розважали фольклорні колективи, відбулися виставки-продажі виробів народних майстрів та умільців, концерти та конкурси.

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply