Волонтери Тячівщини допомагають транспортом і дбають про здоров’я військових на передовій (ФОТО)

Нещодавно з Авдіївки та околиць повернулись помічники армії з Тячівщини – волонтери благодійного фонду «Горгани» Василь Гоблик та лікар-стоматолог Тячівської стоматологічної поліклініки Володимир Степа. Вони перебували у Авдіївці приблизно в один період, та мета у кожного була своя: Василь Гоблик доставив для військових 72 бригади транспорт, а Володимир Степа – лікував зуби військовим.

Повернувшись з передової, волонтери прозвітували про поїздки та розповіли про побачене в одній з найгарячіших точок фронту – Авдіївці.

Василь Гоблик побував в Авдіївці та поділеному навпіл лінією фронту Верхньоторецькому.

«Під час поїздки для 2-го батальйону 72 ОМБР доставлено автомобіль «УАЗ», – розповідає волонтер. – Спочатку доправили його до Києва, а коли виникла проблема з подальшою його доставкою, на допомогу прийшла волонтерська група «Самооборона Рівненщини», в супроводі якої транспортували «УАЗик» на передову. На Харківщині, у селі Волохів Яр, нас прийняла на нічліг сім’я волонтерів Марченко. Наступного дня вони запропонували передати 72 бригаді і свого «УАЗика». Щоправда, його треба було підремонтувати. За три дні це було зроблено, тож і цей полагоджений транспорт ми доправили військовим.

Враховуючи нинішнє транспортне забезпечення бійців, така допомога для них дуже важлива, – наголошує Василь Гоблик. Також потрібно займатись ремонтом військової техніки, оскільки це дешевше, ніж купувати нову.

«Тому надалі продовжуємо працювати у цьому напрямку: збиратимемо запчастини до наявної техніки у військових підрозділах і будемо її ремонтувати», – запевняє співрозмовник.

Василь Гоблик також зауважив, що постачання продуктів та одностроїв для солдат налагоджене досить добре. Побут вояків – теж у задовільному стані. Але є потреба у звичайних терапевтичних медикаментах, в чому теж планують надалі допомагати захисникам.

Також у волонтера трапилась нагода відвідати учасників блокади Донбасу на залізничній станції Кривий Торець, у селі Щербинівка. Поспілкувавшись із блокадниками, яким допомогли доставити продукти, дрова, Василь Гоблик висловив свою точку зору щодо цих дій:

«Інформація про блокаду, яку подають по телебаченню, здебільшого неправдива. Основною вимогою блокадників є звільнення полонених і припинення торгівлі на крові. Вони стоять за те, щоби переміщення товарів спрямувати у законне русло та за припинення будь-яких економічних зв’язків з агресором.  Адже найбільші втрати від цього несуть не прості люди, а олігархи. Військові блокаду теж підтримують».

Крім цього, з волонтерами «Самооборони Рівненщини» доправили госпітальєрам медичне обладнання від Українсько-данської волонтерської спілки «Збережи Україну», яке розподілили  по військових шпиталях.

Стоматолог Володимир Степа їздив на передову разом з мешканцем Руського Поля Василем Талайлом. З-поміж іншого,  везли військовим 200 контейнерів голубців від греко-католицької громади села.

«Моєю метою було організувати на передовій роботу пересувного стоматологічного кабінету, який ми потім назвали «Тризуб». Поселили мене в Авдіївці на території колишнього сиротинцю. Жив серед військових добровольчих батальйонів. Обстановка була дружною і патріотичною. Наші військові налаштовані дати рішучу відсіч ворогу», – розповідає Володимир Іванович.

За два тижні стоматолог надав допомогу понад сотні воїнам – як добровольцям, так і бійцям різних підрозділів ЗСУ: запломбував більше, ніж півтисячі зубів, видалив всього 16, близько двох десятків пролікував. Оскільки внаслідок потужних обстрілів у місті по кілька днів не було електропостачання, іноді доводилось працювати на генераторі. Воду теж іноді доводилось носити з джерела. Та попри все, пацієнти були задоволені результатом, тож іноді доводилось працювати до 2-ї ночі. Із зони АТО медик навіть шеврон спеціальний привіз з написом «Тризуб Дентал.  Спеціальний стомАТОлогічний підрозділ».

«Та найбільшою винагородою для мене було те, що військові запевняли, мовляв, після Вас ми вже будемо ходити до стоматолога, – тішиться пан Володимир. – Місцеві мешканці теж звертались за медичною допомогою. Таких було всього двоє, але налаштовані вони були не надто приязно по відношенню до України», – мовить лікар-доброволець.

Володимир Степа розповів, що зуболікарську допомогу на фронті організовує волонтер-стоматолог Ігор Ященко. Зусиллями небайдужих людей з усієї України у багатьох місцях уздовж лінії розмежування з’явились пересувні стоматологічні кабінети. Велику допомогу для облаштування стоматпункту надали і  мешканці Тячівщини: як фінансами, так і пломбувальним матеріалом та інструментами, за що волонтери висловлюють велику подяку.

Волонтер переконує, що на схід вони їдуть не за пільгами чи вигодами:

«Їздимо за свої кошти, в рахунок відпусток. На інше не розраховуємо. Ми просто не можемо залишатись байдужими і робимо те, що від нас залежить, щоб уможливити виконання військовими бойових завдань. Адже можна терпіти голод, холод, але терпіти біль дуже важко, тим більше зубний».

Волонтери БФ «Горгани» наголошують: і надалі будуть працювати заради допомоги армії. Бо захисники України потребують уваги, їм важливо знати, що про них не забувають. Тому дуже цінними є, до прикладу, малюнки дітей, виготовлені власноруч обереги, які потрапляють на фронт з різних куточків країни, і свідчать про те, що країна єдина. А ще, як наголошують волонтери БФ «Горгани»,  на передовій катастрофічно бракує лікарів. Тому кожному медику-добровольцю, хто зголоситься допомогти,  тут обіцяють безпеку і умови для проживання. 

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

Фото надані волонтерами БФ «Горгани»Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply