Тячівські та чеські благодійники відвезли гуманітарну допомогу мешканцям прифронтової зони (ФОТО)

Минулого тижня доброчинці благодійного фонду ім.О.Хіри (м.Тячів) та чеського «Карітасу» з м.Острава відвезли цивільним мешканцям прифронтової зони Донбасу гуманітарну допомогу, зібрану завдяки небайдужим мешканцям Чехії.

Загалом, доставили 170 пакунків з продуктами харчування та засобами гігієни. У поїздці взяли участь директор БФ ім.О.Хіри Іван Фіцай, представниця остравського «Карітасу» Вероніка Мехова, священнослужителі греко-католицької церкви – декан Дубівського деканату о.Михайло Орос та священик з с.Новоселиця о.Іван Зубальський.

У небезпечній подорожі благодійників супроводжували волонтери благодійного фонду «Горгани» Богдан Колодницький та Юрій Данилюк.

Благодійники вирушили на територію, яка знаходиться у зоні постійних обстрілів бойовиків, – у м.Авдіївку на Донеччині.

На місці доброчинців зустрів представник групи цивільно-військового співробітництва. За його порадою вони залишили частину вантажу в будинку для людей похилого віку в Авдіївці, де мешкають 15 осіб.

Відтак більшу частину вантажу роздали жителям прифронтового села Кам’янка, недалеко від Авдіївки. Тут 52 сім’ї отримали запас харчів (майже 20 кг) та засоби гігієни.

«Раніше це село сполучалося з трасою мостом, але його підірвали. Тож зараз сюди можна доїхати лише польовими дорогами. За день до нашого приїзду село обстрілювали бойовики, але люди вже звикли до цього. Тут залишились переважно пенсіонери, але є й кілька сімей з дітьми. Вони залишені напризволяще. Сюди навіть хліба не привозять. Тому люди дуже дякували за допомогу», – розповідає директор БФ ім.О.Хіри Іван Фіцай.

Враженнями від побаченого поділився учасник поїздки о.Іван Зубальський:

«Вирішив поїхати на схід, щоб на власні очі побачити людей, які там живуть, і українських військових. Адже часто доводилось чути, що вони там тільки пиячать і нічого не роблять, – розповідає о.Іван. – Але, познайомившись з військовими 72 бригади, був приємно вражений.  Навіть цигарки, які ми їм везли, вони не хотіли брати, бо не палять, вже не кажучи про алкоголь.  Важко дібрати слова, аби висловити свої враження від цієї поїздки, але ми побачили зовсім не те, що нам показують по телевізору чи в інтернеті. Люди, які там живуть, нікому не потрібні – ні ДНР, ні Україні, про них забули. Вони півтора місяці не бачили хліба, не отримують пенсію, бо їх райцентр Ясинувата під владою ДНР, і всі документи залишились там. Отримують на місяць кілька сотень гривень і все. Мене вразив контраст між Україною, де ми живемо, та частинкою Донецької області, де побували. Поки наші люди думають, яку машину купити, там люди не мають хліба. І те, що ми маємо тут, – це завдяки солдатам, яких щодня втрачаємо на передовій. Зараз моя молитва буде зовсім іншою, бо окрім слів, є в ній іще духовна сторона, яку кожен має пережити сам».

Як зазначають організатори поїздки, таку благодійну акцію вдалося здійснити завдяки активній підтримці з боку небайдужих громадян Чехії і особисто Вероніки Мехової, яка докладає чимало зусиль для того, щоб чехи мали достовірну, не спотворену російською пропагандою інформацію  про сучасні події в Україні.

Як зазначив директор благодійного фонду ім.О.Хіри Іван Фіцай, спільно з чеським «Карітасом» вони планують і надалі допомагати селу Кам’янка. Наступну поїздку мають намір здійснити у найближчі місяці. 

Tyachiv.com.ua

 Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply