Голова волонтерського центру «Горгани» Богдан Колодницький вшанував річницю аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження (ФОТО)

Щороку 26 квітня в Чорнобилі збираються військові, пожежники, постраждалі жителі, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС.

Цьогоріч цю акцію проводила ВГО «Асоціація «Афганці» Чорнобиля». Були запрошені побратими з різних куточків України. Почесним гостем вперше був закарпатець з м. Тячева - учасник бойових дій, голова волонтерського центру «Горгани», радник голови Тячівської РДА Богдан Колодницький. Він був єдиним представником Західної України.

Спершу учасники заходу перетнули пропускний пункт в Чорнобильську зону у м.Дитятки, де починається 30-кілометрова зона, що найбільш постраждала від променевої смертельної дози. Перша зупинка була біля меморіалу загиблих пожежників і ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тут були покладені квіти та вінки пам’яті. 

У кожної людини, котра хоч раз сюди приїздила, в серці  біль і туга за загиблими ліквідаторами аварії в Чорнобилі, за тими, хто захистив весь світ від радіоактивної біди. Від усіх закарпатців та жителів Тячівщини Богдан Колодницький поклав квіти та запалив свічку пам’яті. Адже немало наших земляків із Закарпаття боролися з вогненною стихією, радіоактивною загрозою, віддавали свої життя на четвертому енергоблоку, гасили смертельний вогонь, отримували радіоактивну смертельну дозу, але вистояли і вшановують пам'ять загиблих побратимів у Чорнобилі. 

У Чорнобильську зону Богдан Колодницький, як представник Закарпаття та Тячівської  райдержадміністрації привіз з собою державний прапор України. Біля реактора четвертого смертельного блоку ліквідатори ВГО «Асоціація «Афганці» Чорнобиля» та Голова Благодійного фонду «Ветеран - 1» зробили пам’ятний запис на прапорі: «Хай ніколи не повторюється Чорнобильська трагедія. Чорнобиль молодь буде пам’ятати». 

Також голова Київської Ради «Союз Чорнобиль» генерал-майор Анатолій Антонович Вовк вручив Богдану Колодницькому пам’ятну медаль «За вірність бойовому товариству» і передав вітання з побажанням здоров’я усім закарпатцям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій та патріотам України.

Потім був виїзд в м.Прип’ять. Це було чудове місто енергетиків, але біда змусила покинути це місто, яке зараз називають містом- привидом.

Дуже важко дивитись на пусті запущені будівлі, де колись лунав дитячий сміх, жили люди, раділи життю. Але 26 квітня 1986 року в 00.26 хвилин трапилась аварія - на четвертому енергоблоці вибухнув реактор. Прийшла біда, почалась евакуація всіх мешканців м.Прип’ять.

Потім делегація ВГО «Асоціація «Афганці» Чорнобиля» вклонились загиблим афганцям-чорнобильцям екіпажу Гелікоптера, який, виконуючи бойове завдання, гасив пожежу над реактором, але не витримав і впав в епіцентр пожежі четвертого блоку ЧАЕС. Загинув весь героїчний екіпаж. Вічна їм пам'ять. Герої не вмирають.

Також наша делегація відвідала музей Чорнобильської аварії, де відтворена уся трагедія нашого народу, героїчні подвиги наших ліквідаторів, які врятували весь світ від ядерної загрози. У книзі пам’яті залишили свої враження, відгуки і повагу Богдан Колодницький та його побратими В’ячеслав Кукоба, В’ячеслав Купріянко, Олександр Рябка та інші.

Біля меморіального комплексу «Зірка Полині» 26 квітня 2015 року, о 00.26, розпочався концерт-реквієм «Чорнобиль біль серця нашого», присвячений 29-й річниці аварії на ЧАЕС, за участю артистів, авторів і виконавців В’ячеслава Кукоби, В’ячеслава Купріянко, Юрія Малинюка, Алли Мігай, Володимира Шпуденка, Наталії Заболотської. Перед концертом за загиблими ліквідаторами відслужили панахиду.

Біля сцени зібрались вахтовики-ліквідатори на ЧАЕС, ті, хто підтримує життєдіяльність станції. Зі свічками пам’яті слухали виступи, чорнобильські пісні. Пролунала сирена пам’яті на пожежних машинах м.Чорнобиля.

Ми залишали м.Чорнобиль, а в серці завжди буде горіти свічка пам’яті за нашими загиблими ліквідаторами-побратимами.  

В.Г.О. «Асоціація» «Афганці» Чорнобиля» та Благодійний фонд «Ветеран - 1» проводжали Богдана Колодницького до Закарпаття, бажали здоров’я нашим побратимам та продовжувати нести прапор військово-патріотичної роботи.

Голова Благодійного фонду «Ветеран - 1» В’ячеслав КукобаМатеріали по темі:

4 коментарів

Залиште Ваш коментар
 • Тересвянець - 30.04.2015 11:13:04 - 91.195.157.*** відповісти

  "Відсторонення від влади банди януковича та їх сателітів" - це любима кричалка Колодніцького на протязі перших півроку після майдану. Але залізши у корито до регіоналів і єцунів це чмо уже забуло про майдан і революцію. тепер він на кожному кроці перед камерами розказує нам, як нам повезло, що у нас є такий класний голова рда йовдій, за підтримку на призначення якого, на попередній сесії ОДНОГОЛОСНО проголосували всі регіонали і єцуни. Сьгодні розпіарений районною коаліцією "безстрашний "горган"" сумлінно служить тим, кого раніше називав бандою. І про відсторонення від влади цієї банди мова вже не йде.

 • Йовдію - 29.04.2015 18:12:53 - 195.66.156.*** відповісти

  Вася, для чого цей дешевий піар? Дивись який час на дворі! То прапори дар те один одному, то цілі фото альбоми публікуєте. Не вже більше нічого і ні пра кого не має що сказати?

 • Narod - 29.04.2015 17:08:45 - 178.94.194.*** відповісти

  Найшли цього клоуна і піарать. Неє май адекватного чоловіка. Кепку йому йовдій най купит нову.

 • Тересва - 29.04.2015 11:55:26 - 91.195.157.*** відповісти

  Інтересно нахрена сього гандона "горган" районні єдиноцентроси так піарят? Ба кого з него хочут учинити? Із радника йовдія - замість йовдія? Ни задарь люди кажут: - Яке йшло - таке й найщло.<br>

Коментувати новину Cancel reply