Працівники Брустурянського лісгоспу по-варварськи нищать все живе у гірських потоках (ФОТО)

Працівники Управління Закарпаттярибоохорони завжди стояли на твердих позиціях захисників природи та рибних запасів нашого краю. І це проявляється не тільки у протидії і боротьбі із браконьєрством, але і у сфері збереження середовища існування риби – річки, озера, ставки.

Чистота річок – це запорука існування цінних і рідкісних видів іхтіофауни. Особливо важливим цей фактор є під час нересту. Але і до місць нересту риба має подолати складний шлях із сильних течій, перекатів, коливання рівнів води із-за опадів та перепаду температур для того, щоб у визначений природою час продовжити своє покоління. 

Та трапляється і так, що рибі доводиться долати не тільки природні, а і штучно створені людиною перепони. У тому числі і тими, на кого покладаються відповідальні завдання із забезпечення охорони унікальних природних комплексів і об'єктів та рідкісних видів тваринного світу. Розмова піде про працівників лісового господарства одного із лісництв Брустурянського ЛМГ у Тячівському районі.

29 жовтня цього року інспектори рибоохорони в басейні р.Тересва, близько п’яти кілометрів вище Плайського лісництва, на притоці річки Плайська виявили факт порушення природоохоронного законодавства в частині охорони водних біоресурсів під час проведення лісозаготівельних робіт. Однак «порушення природоохоронного законодавства»  – це ще м’яко сказано. Насправді там був «вандалізм 21 століття», «період печерних людей і технологій», якщо вони існували у той період. Враження складалось таке, що працює не державна установа із заготовки деревини, а «бригада шкідників» природи.

Так, у результаті проведення лісозаготівельних робіт зафіксовано критичну зміну гідрологічного стану потоку Перехресний і річки Плайська та створення негативних умов для існування гідробіонтів і їх міграції. Навіть не негативних умов, а умов, не можливих для існування риби та її міграції. Адже назвати ті селеві потоки, що створюються під час трелювання лісу хлистами технікою на гусеничному ходу по прибережних смугах та по самому руслу річки, водою не можна. Це каша із глини та порубних решток. Шлейф від такої «трельовки» тягнеться на десятки кілометрів вниз по течії, поки не осідає в районі с.Лопухово та частково розбавляється іншими чистими потоками. І це в той час, коли починають формуватися стада форелі для міграції на нерестилища, а за два-три тижні при сприятливих температурних режимах мав би початися нерест. Але про яку міграцію говоримо, адже сама форель стрибати через улаштовані «верхні склади» готової продукції в руслі не може. Хіба що підняти її туди на гелікоптерах, але її там просто подавлять лісовози та трельовщики, що курсують по потоку, як по автомагістралі, тягнучи за собою «хлисти лісу».
Всі ці факти згубною і нищівною силою впливають на стан водойми та існування водних біоресурсів, повністю знищують донні організми, порушують встановлений режим нересту та перешкоджають міграції струмкової форелі, що приводить до  зменшення її запасів.

Прикро те, що лісозаготівельні роботи проводились під контролем, якщо це можна назвати контролем, помічника лісничого Плайського лісництва Г.Р.І., працівниками ДП «Брустурянське ЛМГ», тобто людьми, які повинні сприяти формуванню екологічної мережі відповідно до природоохоронного законодавства, а не навпаки.
По факту виявленого інспекторами рибоохорони окремі працівники та відповідальний за виконання робіт були притягнуті до адміністративної відповідальності. Також було детально зафіксовано всі порушення за допомогою засобів фотофіксації та складено акт викритих порушень природоохоронного законодавства. Варто зазначити, що порушення подібного характеру у Плайському лісництві стали вже нормою, адже його керівник вже притягувався до адміністративної відповідальності у попередні роки за подібні порушення.

В свою чергу, Управління Закарпаттярибоохорони готує подання до органів прокуратури із ініціативою на проведення комплексної перевірки із залученням спеціалістів екологічної інспекції, рибоохорони на предмет дотримання вимог Лісового, Водного кодексу України під час лісозаготівельних робіт та визначення шкоди, завданої рибному господарству.

Управління  Закарпаттярибоохорони
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply