Надіслати
НОВИНУ
 
3/4/2019    П:692 К:2
На Тячівщині презентували перевидану книгу про боротьбу Карпатської України (ФОТО)
У п’ятницю, 1 березня, в Буштині та наступного дня – у Тересві відбулися презентації перевиданої книги спогадів підполковника армії УНР Антіна Кущинського «Закарпаття в боротьбі». Селища були обрані не випадково, адже на Тячівщині саме з цих населених пунктів було найбільше учасників боротьби за Карпатську Україну.
Матеріали книги вперше опублікували у 1981 році в Буенос-Айресі накладом 750 примірників, і це було одним з найбільш рідкісних видань про боротьбу закарпатців за незалежність України. Вперше книгу перевидали в Україні лише цьогоріч – до 80-ї річниці Карпатської України.

У Буштині видавці навідались до ліцею, де розповіли педагогам та старшокласникам про видання.  Участь у зустрічі взяли відомий український політолог та публіцист Станіслав Федорчук та видавець і публіцист Ярослав Іляш, а також тересвянський учасник бойових дій, меценат Віталій Бенчак, зокрема, за сприяння якого вийшла у світ презентована книга.

Думками з приводу буремних подій Карпатської України  поділились директори Буштинської ЗОШ І-ІІІ ст. Василь Серюга та ліцею – Ольга Орсаг.

У Тересві презентація книги стала частиною заходу, присвяченого 80-літтю Карпатської України. На зустріч, яка відбулася у залі Тересвянської селищної ради, прийшов і 93-річний Василь Маркуш з Бедевлі, який підлітком на власні очі бачив події 80-річної давності, і поділився спогадами про ті часи. Присутні також переглянули документальний фільм Каленика Лисюка «Трагедія Карпатської України», слухали патріотичні пісні й вірші у виконанні місцевих дошкільнят і школярів. Згадали й тересвянців, які були учасниками подій березня 1939 року.

У презентаціях взяли участь активісти, волонтери, родичі героїв Карпатської України, учасники бойових дій на сході України, шкільна молодь.

Навчальні заклади Буштина й Тересви отримали в подарунок від видавців по кілька примірників книги «Закарпаття в боротьбі». Tyachiv.com.ua

Коментарі (2)
Ярослав Одовічук
3/4/2019 4:54:38 PM  |  IP: 37.53.159.***
Віталій Бенчак, зокрема, за сприяння якого вийшла у світ презентована книга, передав в подарунок від видавців по примірнику книги «Закарпаття в боротьбі» Центральній районній бібліотеці та районній дитячій бібліотеці.
Ярослав Одовічук
3/4/2019 4:50:52 PM  |  IP: 37.53.159.***
Спочивайте з Богом, наші Герої Карпатської України, встановлені і невстановлені! Ви зробили, що змогли! Тепер наша черга!

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi