Надіслати
НОВИНУ
 
10/12/2018    П:1507 К:2
Солдат Ганна ОРОС: «Поки я потрібна армії – буду служити»
День Захисника України – всупереч стереотипам, – не суто чоловіче свято. У цей день говоримо про всіх людей, які, незважаючи на труднощі свого вибору, присвятили життя захисту України. За офіційними даними, кожен десятий військовослужбовець Збройних Сил України – жінка. Тячівчанка Ганна Орос (Змерзлюк) – одна з них. Струнка миловидна красуня, мама трьох дітей – вона, як і тисячі інших українок, вирішила служити державі й народу України.
У Тячівському райвійськкоматі Ганна працює з 2006 року – спочатку була провідним спеціалістом-держслужбовцем на призовній дільниці: займалась обліково-призовною роботою. Працюючи у колективі військових, і сама зацікавилась їх роботою. Врешті, прийняла рішення змінити своє життя. «У грудні 2016 року військовий комісар Тячівського РВК підполковник Ігор Тищук запропонував мені підписати контракт про проходження військової служби, і я погодилась», – згадує Ганна.

Підписала контракт на три роки. Та передусім, як і всі контрактники, пройшла підготовку у навчальному центрі – у Полтаві. Упродовж чотирьох місяців Аня опановувала абсолютно нову для себе військову спеціальність зв’язківця. Вивчала й ази військової справи на полігоні. У центрі як контрактники – чоловіки і жінки, так і строковики перебували в однакових умовах: жили в тих самих казармах, мали однаковий розпорядок дня, харчувались тими ж стравами. З тією лише різницею, що контрактникам давали більше знань, які б їм стали в нагоді у зоні бойових дій на сході. Адже зв’язок – це чи не найважливіше на фронті: від нього залежить життя цілих військових підрозділів.

«Найважче для мене було взяти до рук зброю. Це було великим випробуванням, бо ж усвідомлюєш, що зі зброї треба стріляти, а за цим завжди – людське життя. Тим не менше, ми стріляли по мішенях, сиділи в окопах. На полігоні створювали мініатюри військових дій, щоб були готовими до того, що може чекати у зоні АТО. Дев’яносто відсотків військових, які зі мною проходили навчання, потрапили у зону бойових дій на сході», – розповідає Ганна.

Життя розпорядилось так, що тячівчанка на схід не потрапила, натомість чотири місяці служила у Мукачеві, у складі 4-го батальйону 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. У місці постійної дислокації військового підрозділу теж були потрібні зв’язківці.


Відтак солдата перевели додому – в Тячівський райвійськкомат. Зараз Ганна працює механіком-телефоністом відділу зв’язку та інформатизації, охоче береться вивчати й інші напрямки роботи. В колективі до Ані ставляться з повагою, але поблажок не роблять: вимоги до роботи такі самі, як і в колег-чоловіків: це і військова дисципліна, і дотримання військового статуту, от тільки від нарядів звільнили. 

У майбутньому військовослужбовець не планує залишати Збройні Сили, бо вважає, що зробила правильний вибір, і відчуває, що потрібна армії.

У Ганни Орос – два сини і красуня-донечка. Діти в усьому підтримують маму-військовослужбовицю і пишаються нею, а молодший син в майбутньому теж хоче бути військовим, як і батько, який теж зараз перебуває у зоні проведення Операції Об’єднаних сил.

Захисниця каже: військова служба – важлива умова для чоловіків. Більш мужні та дисципліновані – вони і у сімейному житті будуть захисниками своїх родин. А  жінкам, які зважаться на такий крок, теж варто не боятися змінити своє життя, проявити себе. Спільним як для чоловіків, так і для жінок має бути патріотизм – обов’язкове почуття для громадянина, що планує стати на захист Вітчизни.

«Я ніколи не думала, що ми доживемо до того часу, коли в Україні будуть проходити військові дії – це дуже страшно. Та хочу вірити в наше майбутнє, в те, що все зміниться на краще.  Бо майбутнє – це наші діти, заради яких ми повинні захищати нашу землю. Поки я потрібна армії – буду служити».


Наталія Маджара для Tyachiv.com.uaКоментарі (2)
Тячівець
10/15/2018 3:00:08 PM  |  IP: 37.188.138.***
Ти потрібна дітям і чоловікові. Лишайся дурної роботи.
Спостерігач
10/12/2018 11:38:14 PM  |  IP: 194.44.161.***
Анічка, це для мене відкриття! Ти молодець! Вітаю з святом!

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi