Надіслати
НОВИНУ
 
9/13/2018    П:2633 К:0
У Тячеві встановили скульптуру-ілюстрацію легенди про гору Нересен
Вирізьблена з дерева скульптура втілює легенду про назву гори Нересен (758 м) на протилежному березі Тиси, яка, на думку багатьох городян, є одним із символів міста. Її автором є закарпатський різьбяр з Воловеччини Іван Райчинець.
За переказами, колись давно на карпатський край напали вороги: спалювали села, вбивали або брали в полон людей. Король відіслав свою дружину, дітей і декілька солдатів у далекий ліс, де б їх не знайшли. Тоді ще не було доріг, і втікачі йшли в гори берегом Тиси. Під вечір вони зупинилися, щоб відпочити, і на них напали розбійники. Солдати прогнали їх, але один нахаба націлився на королеву і випустив стрілу. Улюблена служниця королеви побачила це і закрила її своїм тілом. Стріла влучила їй у серце. Королева занесла тіло служниці до свого намету, перев’язала рану і цілу ніч доглядала за нею. На другий день сонце, заглядаючи з-за гори, озолотило весь край. Вірну служницю винесли перед наметом, і вона, побачивши таку красу, почала плакати і просити королеву: «Ne eresszen el!», що з угорської означає «Не відпускайте мене!». Але смерть була сильнішою. Це відбувалося саме на горі над Тячевом, яку з тих пір називають Нересеном.

Дерев’яну фігуру королеви й вірної служниці встановили в оновленому сквері по вулиці Армійській, напроти міського стадіону.  


Tyachiv.com.ua


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi