Надіслати
НОВИНУ
 
22.03.2018    П:1753 К:1
У Тячеві відкрили другий в області інклюзивно-ресурсний центр для особливих дітей (ФОТО)
22 березня у Тячеві відкрили комунальний заклад «Тячівський районний інклюзивно-ресурсний центр» (ІРЦ) для дітей з особливими освітніми потребами. Перший такий центр в області відкрила 20 лютого в Ужгороді Марина Порошенко. Другим після нього став Тячівський ІРЦ.
У закладі надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей, а також допомагатимуть їх соціальній адаптації. Інклюзивно-ресурсний центр покликаний забезпечувати методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років протягом усього навчання.  Послуги центру будуть безкоштовними для їх батьків. ІРЦ розташований на базі ЦДЮТ, обслуговуватиме дітей з Тячева та навколишніх сіл. Фінансування закладу буде здійснюватися за рахунок освітньої субвенції.

У відкритті Тячівського інклюзивно-ресурсного центру, яке відбулося 22 березня, взяли участь директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова, керівництво районної влади Тячівщини та директори ІРЦ з усіх районів області.

З відкриттям колектив закладу привітали очільники Тячівської РДА Василь Дем’янчук та районної ради Іван Фабрицій, пообіцяли всебічно сприяти у діяльності центру.

Як зазначила директор закладу Віра Стойка, комунальну установу «Тячівський районний інклюзивно-ресурсний центр» створено на виконання Постанови Уряду від 12 липня 2017 року, на підставі розпоряджень голів ОДА та РДА, рішенням сесії Тячівської райради від 10 листопада 2017 року. Зараз на Тячівщині інклюзивну форму навчання впроваджують у 8 освітніх закладах, де навчаються 10 дітей з особливими освітніми потребами. 102 дітей у районі навчаються індивідуально. Інклюзивна група функціонує також у Калинівському ДНЗ, де виховуються 5 дошкільнят з вадами розвитку.
Фахівці центру – вчитель лікувальної фізкультури, практичний психолог, логопед, дефектолог – будуть проводити корекційно-розвиткові заняття з дітьми, що мають особливі освітні потреби.

За результатами конкурсу призначено перших спеціалістів ІРЦ: практичних психологів Нелю Кухту та Галину Немеш, вчителя лікувальної фізкультури Наталію Білей. Поки що у центрі бракує вчителів-дефектологів та логопедів. Щоби заповнити ці вакансії, наприкінці травня планують оголосити ще один конкурс.

Також в установі фахівці готуватимуть комплексну оцінку розвитку дітей з особливими освітніми потребами. На підставі цього висновку дитина навчатиметься у загальноосвітньому навчальному закладі на інклюзивній формі навчання за програмою, визначеною у комплексній оцінці.
Приміщення центру оснащені сучасними меблями та приладдям, що створює комфортні умови для навчання.

Як зазначила начальник управління освіти Тячівської РДА Марія Думнич, такі ж інклюзивно-ресурсні центри передбачено невдовзі відкрити ще у двох населених пунктах району – на базі Тереблянського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.» та Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст.

До 1 вересня 2018 року такі установи для дітей з особливими потребами повинні запрацювати на рівні усіх територіальних громад та районних центрів України. Наталія Маджара для Tyachiv.com.uaКоментарі (1)
Наталя
25.10.2018 19:57:51  |  IP: 46.211.38.***
Скиньте будь-ласка сценарій відкриття закладу

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi