Надіслати
НОВИНУ
 
12.02.2018    П:565 К:0
Мокрянський лісгосп тримає марку кращого
На початку нового року лісові господарства краю підводять підсумки роботи за попередній рік. Зроблено такий аналіз діяльності й у ДП «Мокрянське ЛМГ», який у 2016 році здобув звання кращого лісгоспу краю. Керує підприємством Володимир Куцин. З ним й ведемо розмову про здобутки лісгоспу у 2017 році та плани на перспективу.
Володимире Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, чи вдалося і тогоріч утримати звання кращого лісгоспу області та які напрацювання має підприємство?

– Минулий рік був не менш продуктивний для лісгоспу, ніж попередній 2016 рік. Щоправда, через ряд об’єктивних причин, у порівнянні з 2016 роком, дещо зменшилися економічні показники. Довелося зменшити обсяги заготовленої продукції на 62 %. Так, тогоріч заготовили 87929 кубометрів деревини, тобто на 54 тис кубометрів менше, ніж  у 2017 році за рахунок зменшення суцільних зрубів. Всю продукцію було реалізовано у межах України, адже лісгосп вже не експортував за кордон деревину. Однак виторг отримав доволі хороший – близько 65,9 млн. грн., що лише на 5,2 млн. грн. менше, ніж у 2016 році.

Тогоріч сплачено податки до держказни та спецфондів у сумі 34,8 млн. грн. Лісгосп отримав від своєї діяльності близько 9,5 млн. грн. чистого прибутку.

Чи триває реалізація дров населенню та підприємствам?

– Тогоріч лісгосп реалізував понад 13187 кубометрів дров місцевому населенню та 713 кубометрів твердого палива – державним установам. Продаж дров триває й надалі. Хоч не так масово, як у осінній період, однак й зараз покупців твердого палива вистачає.

Яку роботу проведено у господарській сфері?

– Основний акцент був зроблений на покращенні дорожньої інфраструктури та реконструкції адмінбудинків лісництв. Так, впродовж року було збудовано 2,8 км нової лісової дороги на території Брадульського лісництва, ще 8 км лісових стежок було відремонтовано у всіх лісництвах. Паралельно з цим, збудовано два нові мости та ще два реконструйовано. Ремонтні роботи було проведено й у будівлях Комсомольського та Руськомокрянського лісництв. А задля комфортного перебування візитерів лісу та туристів на лоні природи в угіддях лісгоспу збудовано 8 місць відпочинку з альтанками. 

Як адміністрація дбає про комфорт для працівників лісгоспу?

– Безсумнівно, всі досягнення лісгоспу – це злагоджена та цілеспрямована праця усього колективу.  Наразі у лісгоспі трудиться 211 осіб. Щорічно намагаємося покращувати умови праці для працівників та виплачувати достойні зарплати. Так, у минулому році середньомісячна зарплата зросла з 7745 грн. до 9503 грн.

- Як спрацювали лісництва та як налагоджена співпраця з підрядчиками?

- Кожен підрозділ лісгосп справно виконує свою роботу. Однак є ті, що працювали продуктивно та варті похвали. Це колективи Брадульського лісництва (лісничий М.Д.Кубинець), Тарасівського (І.М.Декет) та Мокрянського (І.І.Костяк) лісництв. Що ж до підрядчиків, то співпраця нагадоджена добре. Вдячні за підтримку ПП «ЄВРОЛІС» (директор В.В.Куцин), ПП Куцин Г.М (директор В.М.Куцин) та ПП «Яновець» (директор В.В.Кричфалувшій).

Яка ситуація у лісоохоронній ланці господарства?

– Цій ділянці роботи завжди приділяємо пильну увагу. Керує роботою цього підрозділу головний лісничий М.М.Михальчич, а допомагають йому 87 працівників державної лісової охорони. Так, завдяки клопіткій праці охоронців лісу тогоріч не зафіксовано самовільних вирубок лісу. А задля посилення контролю у лісових масивах на під’їздах до лісофонду встановлено стаціонарні камери відеонагляду та фотопастки, які допомагають лісівникам встановити особи браконьєрів чи попередити правопорушення.

Що передбачено зробити під час весняної лісовідновлювальної кампанії?

– Лісокультурна кампанія проводитиметься на 199 га угідь, з них 130,6 га буде відведено під сприяння природному поновленню, а на 68,4 га проведено посадку лісових культур. Загалом, заплановано висадити близько 750 тис молодих деревцят ялини, ялиці, модрини, бука, ясена, явора та дуба.

А як налагоджені справи з мисливством у ДП «Мокрянське ЛМГ»?

– Мисливським господарством на підприємстві займається головний мисливствознавець В.М.Куцин. Допомагають йому у роботі 6 єгерів. Під пильним наглядом працівників лісгоспу олені, косулі, ведмеді, рябчики, глухарі та інші лісові мешканці. Наразі на території лісгоспу триває облік диких тварин. Також лісова охорона проводить депопуляцію дикого кабана. Разом з тим, триває підгодівля лісових мешканців. У годівниці викладаємо гілковий корм та сіно, заготовлені ще влітку, та сіль у солянці.

Поділіться планами на перспективу.

– Будемо й надалі виконувати свою професійну діяльність – вести охорону та захист флори та фауни Карпат. Нашою метою є також збільшити площі насаджень та якомога раціональніше використовувати природні багатства краю. Користуючись нагодою, хочу подякувати всьому колективу лісгоспу за сумлінну роботу та злагоджену співпрацю. Досягнення лісгоспу - це заслуга кожного лісівника.

Дякую за інтерв’ю. Хай щастить!


Цікавилася Л.Білак для Tyachiv.com.uaКоментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi