Надіслати
НОВИНУ
 
09.02.2018    П:980 К:8
Гральний бізнес, кір-вбивця, незаконні рубки – актуальні питання, обговорені членами Громадської ради при РДА з керівництвом району
У четвер, 8 лютого, відбулося засідання круглого столу членів Громадської ради при РДА з керівництвом районної влади та правоохоронних органів. Участь у заході взяли голова РДА Василь Дем’янчук, голова районної ради Іван Фабрицій, начальник Тячівського відділу поліції Василь Майданик, очільник Тячівської районної прокуратури Степан Жовнір та громадські активісти.
Вів засідання голова Громадської ради при РДА Іван Фіцай.

Гральний бізнес буде заборонено?

Найперше, на порядку денному обговорено питання функціонування гральних апаратів на території району. З цього приводу надано слово керівникам правоохоронних органів. Степан Жовнір інформував, що минулого тижня було проведено координаційну нараду з правоохоронними органами за участю керівників районної влади, під час якої обговорено ситуацію з незаконним гральними бізнесом на Тячівщині та дано доручення поліцейським вжити всіх, передбачених законом, заходів, аби припинити їх діяльність.

Доповнив інформацію начальник Тячівського відділу поліції Василь Майданик. Він запевнив, що поліція разом  з прокуратурою працює у цьому напрямку й всі наявні у районі  незаконні гральні зали будуть закриті. Деякі результати роботи вже є. Так, за останні кілька днів було задокументовано 5 фактів діяльності грального бізнесу у районі та наразі проводиться їх перевірка. А ось у м. Тячів усі гральні зали вже перевірено, з розпочато кримінальне провадження та ведеться досудове розслідування.

 Натомість виступив селищний голова Усть-Чорної Петро Костяк, на відповідне  звернення якого  поліція наразі перевіряє законність роботи гральної зали на території селища. Він  зауважив, що  найбільше обурює той факт, що поблизу адмінбудинку селищної ради діє заклад з гральними автоматами, власники якого запевняють, що їх діяльність не суперечить законодавству, адже це національна лотерея, яка є у держреєстрі. І це попри те, що ще у 2011 році сесією  селищної ради було прийнято рішення заборонити  функціонування гральних закладів на території населеного пункту. Проти такого сусідства й самі устьчорнянці, які задокументували та підписали відповідно свою незгоду.  

Після жвавих обговорень законності й незаконності функціонування гральних автоматів у населених пунктах, учасники засідання  дійшли згоди, що для вирішення питання необхідно на черговій сесії районної ради депутатам прийняти рішення про заборону розміщення гральних закладів на території району.


Неякісно відремонтовані дороги заново ремонтуватимуть

Обговорили учасники засідання й питання про якість асфальтного покриття доріг на території району. Зокрема, Іван Фіцай зауважив, що у багатьох селах, де минулого року було проведено капремонт дорожнього покриття, створилися вибоїни, що свідчить про неякісну роботу підрядчиків. Про неякісний ремонт доріг у районі говорили й активісти, зокрема, пан Іван Країло, який тогоріч восени зафільмував процес укладки асфальту  на засніжений шлях у с. Угля. 

Голова РДА Василь Дем’янчук запевнив присутніх, що всі фірми, які проводили ремонт доріг у районі, підписували договори, відповідно до яких вони дають гарантію впродовж 5 років утримувати та обслуговувати дорогу. Тож ті організації, що неякісно встелили асфальт на території району, будуть усувати недоліки. Разом з тим, Василь Юрійович зазначив, що наразі лише частково зроблено розрахунок з підрядними організаціями за виконаний тогоріч ремонт доріг. І  запевнив: поки фірми не виконають роботу з усунення недоліків на автошляхах, решту коштів не отримають.

Також Василь Дем’янчук інформував присутніх про заплановані дорожні ремонтні роботи на цей рік. Відповідно до змін у законодавстві, ремонт шляхів буде фінансуватися з двох джерел – дорожнього фонду та «митного експериментує», який продовжено ще на цей рік. За кошти від «митного експерименту» заплановано відремонтувати три відрізки шляху. Так, на автошляху  Колочава-Усть-Чорна-Бедевля лагодитимуть дорожнє покриття від Руської Мокрої до Красної. Такі ж роботи будуть проведені від Усть-Чорної до Лопухова та від Углі до Малої Угольки. Підрядчика визначено за тендером ще тогоріч. 

 А ось з дорожнього фонду будуть фінансуватися шляхи обласного та районного значення. Це дороги Колочава-Усть-Чорна–Калини-Бедевля, Синевір-Колочава-Буштино, Стеблівка-Крайниково-Вонігово та Калини–Верхнє Водяне. Частина коштів на ремонт цих доріг вже закладено в обласному бюджеті, будуть проведені тендерні процедури, за якими й визначиться виконавець.


Кір-вбивця та реконструкція будівлі інфекційного відділення

Обговорили на засіданні присутні й стан матеріально-технічного забезпечення інфекційного відділення Тячівської РЛ №1 та ситуацію з інфекційним захворюванням на території  району.

Як доповів голова районної ради Іван Фабрицій, будівля інфекційного відділення впродовж кількох років перебуває у плачевному стані. На жаль, через недобросовісного підрядчика ремонт цієї будівлі так й не був проведений. Тож нині керівництво району спільно з керівництвом лікарні шукають всі можливі шляхи покращити умови перебування пацієнтів у відділенні. Наразі налагоджена співпраця з норвезькою благодійною організацією, яка обіцяла відремонтувати це приміщення. За українською стороною – виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення реконструкції будівлі, яка наразі вже на завершальному етапі.

Як зазначив головний лікар Тячівської РЛ №1 Федір Яринич, будівля, де розміщено інфекційне відділення, зведена ще за часів Австро-Угорщини й лише пристосована під медичний підрозділ, приміщення не відповідає нормам санепідрежиму інфекційного відділення. Тому приміщення не просто відремонтують, а реконструюють. На будівлі буде добудовано 2 поверх та обладнано бокс-палати.

Окрему увагу доповідач звернув на ситуацію у районі з захворюванням на кір.  Він повідомив, що нещодавно в обласній дитячій лікарні м. Мукачево померла чотирирічна дівчинка з Лазів, яка отримала ускладнення від кору – пневмонію.

- Два тижні тому у важкому стані  дівчинку з Лазів було госпіталізовано до Тячівської РЛ №1, де вона пролежала добу й була транспортована спецавтомобілем у супроводі дитячих реаніматологів до обласної лікарні. У реаніматологічному відділенні дівчинка перебувала 12 днів. Наразі підтверджено, що дитина померла у лікарні. Вона мала ускладнення кору – важку пневмонію з дихальною недостатністю й без наркозно-дихального апарата не могла обходитися, - зазначив Федір Михайлович. - Наразі до лікарні госпіталізовано 40 хворих на кір, з них 12 дорослих. З огляду на те, що інфекційне відділення лікарні розраховане тільки на 30 ліжок, було додатково на базі відділення отоларингології розгорнуто ще 15 ліжок. Щодня до медиків звертаються 3-4 хворих на кір. Поки що динаміка захворювання на кір у районі ще не пішла на спад.

Про ризик зростання кількості хворих на кір після відновлення навчання у освітніх закладах району говорив й заввідділлення переливання крові  Василь Йовдій.

Іван Фабрицій також повідомив, що у районі триває вакцинація дітей від кору. Очікувані вакцини КПК з області вже надійшли, загалом 1200 порцій. Однак попередив, що імунізувати дітей необхідно тільки після ретельного огляду лікарем, який запевнить, що дитина здорова.

Незаконні вирубки лісу та збільшення природоохоронних  зон

Жваве обговорення викликало й винесене на засідання питання «Про вирубку дубових лісів Тячівським лісгоспом на території району». Член Громадської ради при РДА М.Ю.Дочинець висловив претензії до лісівників Тячівського лісгоспу, які, за його словами, зловживаючи своїм становищем, незаконно вирубали насадження на території Біловарців. Такі ж зауваження мала й громадська активістка з Тересви В.М.Принц, яка стверджувала, що унікальні скельні дуби, що ростуть тільки у Тячівському районі, теж були незаконно знищені у селищі. Тож, аби захистити природні багатства, як варіант, необхідно збільшити площі заказників. А задля захисту  дубових насаджень було запропоновано на черговій сесії районної ради прийняти рішення про заборону вирубки цих дерев.

Наостанок, Іван Фіцай повідомив, що на адресу ГО «Екосфера» надійшла офіційна відповідь від Міністерства екології та природних ресурсів України щодо можливості будувати каскад ГЕС на р. Тересва у Тячівському районі. Та зачитав уривок з листа: « пропонуємо... роз’яснити місцевим жителям в басейні річки Тересва сумнівну користь від таких ГЕС для них (електроенергія спрямовується в національну мережу, пільги на її використання місцевому населенню не надаються, незначна кількість робочих місць і лише фахівців тощо), при тому, що в меженний період практично зникає з поля зору сама річка.»


 Л.Білак для Tyachiv.com.ua
Коментарі (8)
Спостерігач
11.02.2018 01:27:11  |  IP: 37.54.232.***
Я рахую, що Громадська рада є непотрібною оскільки вони посуті нічого не можуть зробити. І ці питання носять постійний характер. Гральний бізнес громадська рада не вирішить, на це є правоохоронні органи
мажор
10.02.2018 22:07:15  |  IP: 46.211.158.***
Май
Бездарноi' та корумпованоi' влади за моэi' тямки в Тячевi ще не було!
ZOL
10.02.2018 17:45:25  |  IP: 89.204.137.***
Підараси всіх розстріляти!!!В Тячеві після приїзда Луценка відкрилося ще більше гральних закладів.Жовнір наркоман всьо прикривае.Міліція,Суд,СБУ Тячева самі великі взяточники всі це знають.


СБУ
І
10.02.2018 00:18:16  |  IP: 37.54.232.***
А де дівся ще один любитель поговорити Лукань
Сторонній
09.02.2018 20:37:54  |  IP: 91.195.157.***
Вони нічого не виоішують самостійно. Їх задача поговорити. Уважно читайте. Чи подасть ФІцай запит про використання коштів на ремонт доріг? Думаю що ніколи!
Спостерігач
09.02.2018 20:30:32  |  IP: 37.54.232.***
Скільки можна розглядати одні і тіж питання. Це й так безрезультатно
ТЯЧІВЕЦЬ
09.02.2018 20:05:14  |  IP: 31.41.89.***
Я не прихильник Фіцая, але питання розглядались актуальні, і в тексті зовсім не є проте, що інфекційне відділення відремонтоване. Наша проблема в тій жабі, яка нас душить, і будемо всіх гадити, а самі нічого не зробимо.
Брехачу Фіцаю Івану
09.02.2018 19:40:31  |  IP: 91.195.157.***
Коли це ремонтували приміщення інфекційного вфідділення? ЧИ Ванька повністю уже продався стоматологам? Що тобі пообіцяли?

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi