Надіслати
НОВИНУ
 
19.06.2017    П:564 К:0
Діана Мойш: «Тячівщина гостинно запрошує туристів»
Помилуватися Карпатами та вдихнути цілюще гірське повітря до Тячівського району з’їжджаються туристи не тільки з усієї України, а й з-за кордону.
Цікавий наш край візитерам як взимку, так і в літню пору. Зазвичай, літній туристичний сезон починається ще на початку травня й триває до середини осені. Тож фактично туристи вже почали навідуватися до району. Однак наскільки цікавим наш регіон є для гостей та який сервіс їм можуть запропонувати у районі, ми розпитували начальника  відділу ЗЕЗ, інвестицій, туризму та рекреації Тячівської РДА Діану Мойш.

Діано Василівно, розкажіть, будь ласка,  як стартував літній туристичний сезон на Тячівщині?

– Як зазвичай, перші туристи навідалися до району ще на початку травня. Це в основному ті, хто полюбляє здійснювати турпоходи гірськими вершинами. А ось відкриття літнього сезону у Солотвині відтермінувалося. Оскільки через несприятливі погодні умови на початку червня рекреаційні об’єкти біля солених озер практично всі були вільні, що не характерно для цієї пори року.

На яку кількість туристів цьогоріч може очікувати район?

– За останні роки спостерігаємо зростання  кількості гостей у наших краях. Особливо помітно це в літній період. Точну кількість туристів, що навідуються у цей сезон до району, назвати важко. Скажімо, минулого року, за офіційними даними, у літні місяці район відвідало 14 тис. осіб, які зупинялися переважно на 3-4 доби. Однак, за неофіційними даними, їх було значно більше – понад 20 тис.

Чим приваблива Тячівщина для туристів?

– Туристів притягує в основному, природа та цікаві місцини. Зокрема, все більш популярними для гостей району стають солені озера, що у Солотвині. Крім того, родзинкою нашого краю є печери, унікальні дерев’яні церкви, мінеральні джерела. Останнім часом набуває розвитку й екстремальний вид відпочинку. Зокрема, турист має можливість займатися скелелазінням, рафтингом, альпінізмом. Також цікавлять візитерів пішохідні маршрути, що пролягають через високогір’я та Свидовецький хребет. Надіємося, що з прокладанням нової асфальтної дороги до Усть-Чорної, Лопухова та Великої Угольки, зростуть показники й зеленого туризму. Не останню роль у «заманюванні» туристів до району відіграє гостинність, з якою їх зустрічають місцеві, смачна національна кухня та помірні ціни на послуги.

Чи готові власники садиб та готельно-розважальних комплексів до приїзду туристів?

– Підготовку до прийому туристів власники проводять заздалегідь, ще до початку сезону. Тож нині всі туристично-рекреаційні заклади, яких у районі 106, готові прийняти туристів. Така ж ситуація і з садибами.
 
Які комплекси у районі найпопулярніші?

– Крім баз відпочинку на солених озерах, популярними є також комплекс «Великий», «Царська Долина», «Срібний рай», «Едем», аквапарк «Марина», турбаза «Боркут».

Наскільки якісним є сервісне обслуговування у туристичній сфері району?

– На жаль, якість туристичних послуг ще далека від європейських стандартів. Однак маленькими, але впевненими кроками рухаємось у цьому напрямку. Розпочато співпрацю із румунською стороною, плануємо організувати обмін досвідом між власниками туристичних об’єктів по обидва боки кордону.

Що цікавого, окрім проживання та харчування, власники можуть запропонувати подорожуючим?

– Більшість готельно-розважальних комплексів, які задіяні у туристичному бізнесі, розробляють для туристів й розважальну програму на час відпустки. Це зокрема, організація пішохідних маршрутів, водні спуски, катання на конях, рафтинг, уроки скелелазіння, організація вечорниць, паломницькі екскурсії та багато іншого.

А чим може зацікавити гостей зелений туризм?

– В першу чергу, – це можливість вирватись із міської метушні, насолодитись красою сільських пейзажів, гірських річок, лісів та гір. Туристи ознайомлюються з сільськими традиціями та культурою, народними промислами та ремеслами, збирають гриби та ягоди, ходять на риболовлю. Також місцеві мешканці, за бажанням туристів, залучають їх до робіт у полі, можуть навчити їздити верхи на коні та навіть доїти корову. Тобто це повернення до першоджерел.

– Яка сума податків надійшла до бюджету від туристичного бізнесу?

– За офіційними даними, минулого року було сплачено до місцевого бюджету 473,6 тис. грн., а до державного – 317,3 тис.грн.

Які перспективи розвитку туризму на Тячівщині?

– На сьогоднішній день для району відкрилось багато можливостей з  міжнародної співпраці щодо розвитку туристичної сфери. Нещодавно вдалося налагодити співпрацю із Краловоградецьким краєм (Чехія), де зацікавлені вкладати кошти у розвиток туризму нашого краю. Так, завдяки чехам вдалося відновити маркування основних туристичних маршрутів у районі. А днями керівництво району відвідало м.Сігет-Мармацієй (Румунія), де було обговорено питання щодо написання спільних транскордонних проектів у галузі туризму. Першим кроком у цій співпраці буде розміщення рекламно-інформаційних буклетів про Закарпаття й, зокрема про Тячівський район, у їхньому Туристично-інформаційному центрі.

Також відділ ЗЕЗ, інвестицій, туризму та рекреації РДА розробив декілька проектів туристично-рекреаційного напряму з будівництва гірськолижних комплексів та створення санаторіїв поблизу розвіданих мінеральних джерел у гірських селах. Ці два напрямки є дуже актуальними і, сподіваємось, вдасться залучити інвесторів для їх розвитку. Також готуємо туристичну мапу Тячівщини, яка, за прогнозами, буде готова наприкінці червня.

Дякую за розмову. Успіхів.
 

Цікавилася Л.Білак для Tyachiv.com.ua

 

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi