Надіслати
НОВИНУ
 
17.06.2017    П:534 К:0
На Тячівщині районний архів отримав нове приміщення
У четвер, 15 червня, відбулося урочисте відкриття нових приміщень архівного відділу Тячівської РДА, розміщених на третьому поверсі КП «Тиса» (колишнього побуткомбінату).
Як розповіла начальник архівного відділу Тячівської РДА Тамара Муха, питання розширення площ архівосховищ в районі постало давно, адже  старе приміщення, де знаходяться архіви з 1946 року, переповнене на 130 відсотків. Через це надалі приймати документи для зберігання було неможливо.

До цього часу у місцевих радах зберігаються нездані документи з 2000-х років. Розширення площ районного архіву дасть можливість приймати їх на зберігання.

Упродовж трьох років зроблено ремонт приміщень. Закуплено необхідне обладнання – сучасні стелажі, меблі, картонні коробки для зберігання документів та інше. Кошти на ці потреби було виділено з районного бюджету: минулоріч – 90 тис. грн. і 60 тис. грн. цього року. Кімнати архіву обладнані за всіма сучасними вимогами та оснащені пожежною сигналізацією.

У нових приміщеннях площею 205 квадратних метрів зберігаються документи ліквідованих установ Тячівщини (Солотвинського солерудника, Тересвянського ДОКу, заводу продтоварів, колгоспів, радгоспів та ін.), і надалі матеріали будуть поповнюватися з джерел формування Національного архівного фонду України. В цих документах – долі людей, відпрацьовані ними трудодні, стаж, дані про заробітну плату та інше.

З новосіллям архіваріусів прийшли привітати колеги, ветерани архівної справи Тячівщини, керівництво районної влади.

Слова вітань на адресу колективу прозвучали від голови Тячівської РДА Василя Дем’янчука.  За багаторічну сумлінну працю керівник райдержадміністрації нагородив Подякою начальника архівного відділу РДА Тамару Миколаївну Муху.

З вагомою подією присутніх привітав директор Державного архіву Закарпатської області Михайло Мисюк, ознайомив з історією створення архівного відділу, яка бере початок 3 квітня 1946 року. Так, спочатку архів був підпорядкований Міністерству внутрішніх справ, з 1961 по 1992 роки – райвиконкому, а з 1992 р. – Тячівській РДА.

«Наразі можу впевнено сказати, що це один із найкращих архівів у Закарпатській області», – зазначив Михайло Мисюк.

Подарував керівникам району на згадку про подію копії старовинних документів – «Грамоти короля Фердинанда І про ствердження привілеїв населення п’яти коронних міст (Тячів, Вишкове, Хуст, Довге Поле і Сігет) у торгівлі сіллю», «Листа князя Трансільванії Апафі Мігаля про визнання привілеїв п’яти коронних міст», а також «Привілейованої грамоти-факсиміле 1836 року про надання права Березькій жупі користуватися печаткою». 
До вітань долучилися заступник голови районної ради Василь Кушілка, начальник архівного відділу Рахівської РДА Ганна Кухар.

Тамара Муха подякувала керівництву РДА, районної ради цього і попереднього скликань, депутатському корпусу  та колегам – усім, хто доклав зусиль для розширення площ архівів. Висловила надію на подальшу підтримку і допомогу з боку влади району.

Відтак після урочистого перерізання символічної стрічки на вході до архіву присутні оглянули просторі нові приміщення відділу.

Наталія МАДЖАРА для Tyachiv.com.ua
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi