Надіслати
НОВИНУ
 
13.06.2017    П:1790 К:2
Підкорити Нересен: досвід тячівчанки (ФОТО)
Гора Нересен (758 м) на румунському березі Тиси – на думку багатьох тячівців, є одним із символів міста.
Споглядати гарну величну гору можна з будь-якого куточка міста. А піднятись на її вершину мріє чи не кожен тячівець з дитинства.

Тячівчанка Вікторія Острешко, вчителька Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського, нещодавно здійснила свою мрію і піднялася на Нересен. Ми попросили мандрівницю поділитися своїм досвідом.
Далі – розповідь Вікторії.

«Це була спонтанна ідея. А реалізувати її вдалося разом з двоюрідним братом Олександром, який живе в Києві. Якось він вирішив приїхати в гості і запропонував піднятися на Нересен. Це була мрія всього нашого дитинства, адже ми виросли на вулиці біля дамби і щодня бачили цю гору. Особливо подобалася мальовнича галявина з копицями сіна, де паслися вівці. Ми завжди спостерігали за тим, як вони ходять за вівчарем.

По дорозі, в Хусті, брат познайомився з двома туристами – шведом зі Стокгольму та дівчиною з Донеччини, яка теж мандрувала Закарпаттям. І вмовив їх поїхати з нами до Румунії.

Жодних проблем на кордоні у нас не виникло. Дорогу до місця призначення питали в людей. То був вихідний день, тому транспорту було небагато. З Сігету півдороги їхали на возі, а потім – автобусом до Малого Тячева. До речі, з нами їхали дві жінки з Солотвина – навідати знайомих у Малому Тячеві. Місцевість по той бік Тиси така ж, як і тут, – не відчувалося навіть, що ми за кордоном. А от дорога відрізнялася – рівна, гладка, з розміткою.

Найперше, ми собі поставили за мету сфотографуватися напроти мосту на румунському березі Тиси. Після того, як ця місія була виконана, одразу звідси почали підніматись на Нересен – пішли просто навпростець, не шукаючи стежок. Ще однією нашою метою було зробити згори фото, аналогічне давній світлині з видом на Тису і міст. Але це виявилося нелегким завданням. Вочевидь, тому, що на той час галявина була рівна, а зараз вид затуляють дерева.

На вершину піднімались більше, ніж дві години. Сходження було важким, всюди плоске слизьке каміння… Кілька разів я навіть думала здаватися. Та все ж, зібравши сили, ми нарешті здолали вершину. Це була така ейфорія! Сама верхівка за площею не така велика, як знизу здається. Немає там ніяких заглибин чи водойм, як дехто міг собі уявляти. Зате багато молодих дерев, особливо березових. 

А спускалися вже легшим маршрутом. Дорогою нам траплялися величезні старі буки з переплетеним в чудернацький спосіб гіллям.  

Коли спустилися з гори, вийшли до обійстя у Малому Тячеві, щоби попросити у господарів води. Господиня років п’ятдесяти говорила з нами давньою русинською мовою. Вона розповіла, що ніколи не була на протилежному березі, а мови її навчила мама. Жінка казала, що з’їздила б на наш бік, якби мала родичів, а тим більше, якщо б міст був цілий. Згадували з нею і руйнівні повені 1998, 2001 років. Наша співрозмовниця показала мітку, яким тоді був рівень води на її будинку – вище вікон першого поверху. Зате зараз місцеві мешканці можуть спати спокійно – на тому березі Тиси збудована надійна дамба, і стихія їм не загрожує.

Було дуже приємно поспілкуватись із цією жіночкою. І взагалі, відчувалося, що ми і жителі прикордонного регіону Румунії не відрізняємось один від одного. Хай між нами є мовний бар’єр, але порозумітись можна завжди.

Загалом, подорож обійшлася нам у 30 гривень з особи – на дорогу до Солотвина й назад. А на тому боці подолати ту ж відстань коштувало вдвічі дорожче: у перерахунку 60 гривень. 

Ми вважаємо Нересен своїм, постійно його згадуємо, фотографуємось на його фоні. Тому варто побувати на цій горі і помилуватись містом з висоти пташиного польоту.
Записала Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

 
 
 
 
 
 


Коментарі (2)
Луфі
19.06.2017 01:14:20  |  IP: 195.66.156.***
Добре що не з'іли вас медведі , яких там достатньо.
патриот
14.06.2017 16:59:57  |  IP: 188.166.79.***
молодці

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi