Надіслати
НОВИНУ
 
4/15/2015    П:741 К:0
Ситуація з протипаводкового захисту у 22 населених пунктах Тячівщини – критична
Минулого тижня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів під головуванням Василя Малька.
У роботі комісії взяли участь заступник голови РДА Василь Каганець, начальник Тячівського міжрайонного управління водного господарства Сергій Стойка, а також депутати районної ради. 

Члени комісії розглянули кілька  питань, пов’язаних з налагодженням протипаводкового захисту у населених пунктах району та щодо відновлення фінансування будівництва водозахисних споруд на річках Тиса, Тересва й Теребля. 

Тож перед присутніми виступив начальник Тячівського МУВГ Сергій Стойка, який окреслив основні напрями роботи управління та охарактеризував нинішню ситуацію з захистом території району від паводку.  

Зі слів Сергія Степановича, у разі виникнення повені під загрозою підтоплення може опинитись значна частина території Тячівщини. Наразі критична ситуація є на прибережних зонах річок у межах 22 сіл та селищ: Р.Мокра, Лопухово, Красна, Ганичі, Калини, Нересниця, Вільхівці, Біловарці, Буштино, Чумалево та інших.  У багатьох місцях розмиті береги, пошкоджені дамби та підмиті мости й дороги. Аби ліквідувати аварійну ситуацію на прибережжях, необхідно провести протипаводкові та водозахисні заходи, загальна вартість яких орієнтовно 8 млн. грн. Загалом, на вирішення всіх проблемних питань з  налагодження протипаводкової безпеки по всьому району необхідно 170 млн. грн. Однак у цьому році Тячівське МУВГ отримало від держави тільки кошти на захищені статті, а будівництво дамб та інші водозахисні проекти нині не фінансуються. 

Сергій Стойка також зауважив, відповідаючи на одне з питань протокольного рішення щодо забору гравію на річці Тересва біля села Тернова, що Тячівське МУВГ укладає угоду з приватними підприємцями, які  відповідно до розроблених проектів здійснюють розчистки русел річок. Тож запропонував таким же шляхом піти й у згаданому випадку. Разом з тим, надав оцінку  ситуації з реалізації такого проекту на річці Тересва у Вільхівцях, що набула широкого розголосу. Зі слів Сергія Степановича, ПП В.А.Чонка заключив відповідну угоду з управлінням й має законне право проводити роботи з розчистки русла річки. Тим більше, що у  її проведенні назріла необхідність. Адже, якщо острів з брил, гравію та каменю, який розділив русло річки Тересва на дві частини, не розчистити, то повноводна хвиля вийде з берегів, підтопивши територію не тільки Вільхівців, а й Тернова.  

Також комісія обговорила питання будівництва водозахисної споруди на лівому березі річки Тиса поблизу міста Тячів (на території Румунії). Як зауважив Сергій Стойка, наразі проект з будівництва цієї водозахисної споруди узгоджений на міждержавному рівні, й принцип його реалізації теж вирішується вищими інстанціями. 

Постійна депутатська комісія вирішила підготувати звернення до Кабміну щодо відновлення фінансування протипаводкових програм на території району. Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi